Motorin ve Kurşunsuz Benzin

Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır.

Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilir. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.

ALPET istasyonlarında akaryakıt ürünlerinin bulunduğu tanklar düzenli olarak temizlenmektedir. Böylelikle tanklarda meydana gelebilecek mikrobiyolojik yapılar, tortu, su vb. yabancı maddelerin oluşması önlenmektedir.

ALPET Motorin Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nca yayınlanan Teknik Düzenleme Tebliği’ne ve TS EN 590 A1 Motorin standardına uygundur.

ALPET Kurşunsuz Benzin Ürünleri Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nca yayınlanan Teknik Düzenleme Tebliğ’lerine ve TS EN 228 Kurşunsuz Benzin standardına uygundur.

Şirketimiz tarafından müşterilerimize sunulan benzin türü yakıtlara EPDK tarafından yayımlanarak 01 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe giren tebliğ uyarınca hacmen %2 oranında yerli tarım ürünlerinden elde edilmiş bioethanol katılmaktadır.
web design