Torojet Motorin Performans+

Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilir. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.


ALPET ürünlerinin kalitesi, her aşamada defalarca denetlenmektedir. Türkiye genelinde kontrol yapan gezici ALPET Kalite Kontrol Ekipleri, Türkiye’nin her bölgesinde aynı kalitede akaryakıt kullanmanızın güvencesidir.

ALPET,  yeni ürünü ALPET Torojet Motorin Performans + ile araç kullanıcılarına, araçlarında daha iyi performans almalarını sağlayacak özellikler sunmaktadır.

ALPET Torojet Motorin Performans + yakıt deposunda oluşan korozyonu azaltmanın yanında enjektörleri temiz tutma özelliğine de sahiptir. Korozyonun olumsuz etkisinden daha az etkilenen ve temiz kalan motor parçaları sayesinde araçlar daha performanslı çalışarak daha uzun yol kat edilebilmektedir.

Standart bir dizel yakıt kullanan aracın yakıt deposunda zamanla korozyon oluşumları gözlenirken ALPET Torojet Motorin Performans + kullanan aracın yakıt deposu, ALPET Torojet Motorin Performans +’ın içindeki özel katkı sayesinde temiz kalabilmektedir.

Standart bir dizel yakıt kullanan aracın enjektörlerde tortu ve kir oluşumu gözlemlenirken ALPET Torojet Motorin Performans +  kullanan aracın enjektörleri temiz kalmaktadır.

ALPET Torojet Motorin Performans + aynı zamanda köpürmeyi azaltarak temiz ve hızlı akaryakıt dolumu yapılmasına yardımcı olmaktadır.  Bu özellik sayesinde olası akaryakıt taşmaları engellenebilmekte, dolum süresi kısaltılmakta ve daha kalite bir dolum deneyimi sunulmaktadır. 

ALPET Torojet Euro Diesel Ürünü Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nca yayınlanan Teknik Düzenleme Tebliği’ne ve TS EN 590 A1 Motorin standardına uygundur.
web design